wtorek, 29 października 2019

To już ostatnie warsztaty...

w Bibliotekach w ramach zadania ETNOspiżarnia Ziemi Dobrzyńskiej.

21.10.2019r. Golub – Dobrzyń.

W otwartej części projektu poświęconej promocji publikacji, animacji i wystaw prac uczestniczek wykonanych w technice kolagrafii, wybraliśmy się tym razem do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu. 


O relacji ze spotkania można przeczytać w artykule:Kilka słów zacytuję, bo również cieszę się, że współpraca z bibliotekami przebiegła w tak miłej atmosferze, dającej dużo pomysłów i szans na kontynuację współpracy.
Bardzo się cieszę, że zacieśnia się współpraca z Domem Muz i w naszej bibliotece odbywają się tak ciekawe warsztaty. Młodzież z liceum plastycznego poznała ciekawe wykorzystanie roślin do prac artystycznych. Uczniowie ZS nr 2 mieli okazję do poszerzenia wiedzy dotyczącej roślin. Była także promocja publikacji, wystawa i warsztaty dla seniorów – mówi dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu Barbara Wasiluk.
 


Najlepszym podsumowaniem działań animacyjnych w Bibliotekach w powiecie toruńskim i golubsko-dobrzyńskim, niech będą słowa jednej z uczestniczek zadania.
- Projekt jest niezwykle ciekawy. Zainteresowałam się nim, ponieważ jestem zielarzem - fitoterapeutą. Chciałam poszerzyć swoją wiedzę i przekazywać ją dalej, by ludzie mogli poznać zastosowanie naturalnych produktów. Bardzo mi się podobały zajęcia w terenie i warsztaty z gotowania, na których powstały m.in. placki z komosy. Organizatorzy zadbali o wszystko – transport, produkty. Uczestnicy nie ponosili żadnych kosztów. Projekt był skierowany do kobiet i było to naprawdę świetne, że możemy w damskim gronie ciekawie spędzić czas. Projekt się kończy, grupa zostaje, spotykamy się, prowadzimy warsztaty. Przekazywałam wiedzę dotyczącą naturalnych kosmetyków, produktów spożywczych, środków czystości. Zainteresowanie warsztatami jest bardzo duże. W Radominie uczestniczyła w nich spora grupa panów. Zostałyśmy zaproszone na kolejne spotkanie – mówi Anna Żołądz, uczestniczka zadania ETNOspiżarnia Ziemi Dobrzyńskiej.


Cieszę się ogromnie, że mogłam brać udział w tym zadaniu, przyglądać się i trochę poznać siłę, energię i barwy kobiet. Przewiduję parę zadań kontynuujących klimat projektu i promujących publikację ETNOspiżarni Ziemi Dobrzyńskiej. Śledźcie poczynania Domu Muz na stronie www.dommuz.pl.
Animator Kultury w Domu Muz – Aleksandra Strzelec.